loga hlavicka

info@umshaus.czTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.        +420 608 264 478+420 608 264 478      Budějovická 121 Český KrumlovBudějovická 121, Český Krumlov

titulka

Horko v interiéru? BLINOS ROLLO!

V letošním roce uvede společnost Schlotterer na trh novinku: Vnější roletu, kterou lze namontovat bez jakéhokoliv poškození okna nebo fasády.

 

Výhody systému BLINOS ROLLO:

  • snižuje přehřívání interiéru v létě            blinos textilie
  • nedovolí slunečnímu záření dojít až na tabuli skla
  • dobrý průhled
  • ochrana před odlesky (například při práci s počítačem)
  • bez poškození okna montáží
  • montáž díky patentovanému způsobu uchycení

 

Nejspíš jste se s tím setkali i vy. Letní dny, v bytě horko, že se ani nevyspíte. Vnitřní stínění v takovém případě nepomáhá, předokenní není možné, protože bydlíte v nájmu, v bytě na sídlišti, nebo bytovém domě, kde architekt stínění řešit zapomněl. Ventilátor sice rozpohybuje vzduch, ale byt neochladí. Mobilní klimatizace běží naplno, je hlučná, má nákladný provoz a jedna na celý byt stejně nestačí.

Aby ochrana před přehříváním byla účinná, musí se nacházet před oknem. Stává se tak součástí pasivního chlazení interiéru. BLINOS ROLLO dovolí projít jen cca 10% slunečního záření (u vnitřního stínění je to 75%) a pomůže tak udržet interiér chladnější. Rozdíl může činit až 10°C. Oproti předokenním roletám s plastovými či hliníkovými lamelami však stále do interiéru prochází zhruba 20% světla a je zachován dobrý průhled ven díky speciální textilii.

BLINOS ROLLO pomáhá účinně snižovat náklady na chlazení interiéru v místnostech s klimatizací. Vždyť ochlazení místnosti o 1° v létě je třikrát energeticky náročnější než vyhřátí stejného interiéru o 1° v zimě. Teplota v interiéru by neměla překročit 27°C a v noci je důležitým předpokladem regenerujícího spánku teplota do 25°C. Bez aktivního nebo pasivního chlazení takových teplot v parných létech dosáhnout nelze.

blinos upevneniBLINOS ROLLO nabízí řešení především tam, kde není možná montáž jiného předokenního stínění. Je to systém vhodný jak pro kanceláře, tak především sídlištní byty. Díky patentovanému způsobu montáže je také ideálním řešením v případech nájemního bydlení, kde majitel či správa nemovitosti nepovolí zásah do fasády nebo rámu okna.

 

 

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s