loga

Okno HF410

Od května 2016 spustil Internom výrobu revolučního dřevohliníkového okna HF410.

Celý okenní systém se dá shrnout do věty "správný materiál na správném místě".

1. Z vnějšku je hliníkové opláštění odolné povětrnostním vlivům. Kvalitní povrchová úprava má velmi dlouho trvanlivost, dá se snadno udržovat a netrpí povětrností.

2. Za hliníkem se nachází pěnová izolace pro lepší tepelnětechnické hodnoty rámu. Rám okna tak má velmi dobrou hodnotu Uf=0,86 W/m2K  i při zachování relativně malé stavební hloubky (75 mm). Navíc je dřevěná část okna oddělena od hliníku a tím i vlhkosti z případného kondenzátu, který se na jeho povrchu může vytvářet. To ostatně najdete i u dalších dřevohliníkových oken Internorm a tato technologie je v okenní branži jedinečná.

3. Následuje nosné I-tec jádro s výrazně vyšší tuhostí, nosností i odolností proti kroucení než klasické lamelové dřevěné profily. Jádro je tvořeno lepenými dřevěnými lamelami o síle 3 mm. Stejný materiál se používá ve stavebnictví například při konstrukci vícepatrových dřevostaveb, ale i také třeba v autoprůmyslu.

4. Zevnitř je pak okno obloženo masivním dřevem volitelně v pěti dřevinách (dub, jasan, modřín, ořech a smrk) celkem v 24 barevnostních odstínech lazur. Dřevo je také možno opatřit krycími laky, kde je k dispozici prakticky kompletní paleta barev RAL. 

Sklo je v okně celobvodově vlepované, což přispívá k lepší tepelné i hlukové izolaci, stejně jako k bezpečnosti okna a stabilitě křídla. Sklo má zabroušené hrany a i díky tomu méně trpí samovolným prasknutím při termickém zatížení.

Touto konstrukcí klesá spotřeba dlouhorostoucích dřevin, a tak i zde je znát důraz na šetrnost k životnímu prostředí. Okno tím může být i levnější než celodubové, a to s lepšími tepelnětechnickými a užitnými vlastnostmi. 

 INT Bildwelt HF410 Studio iso Eiche natur rdax 800x566  

Hodnota standardního zasklení

s ISO distančním rámečkem 

   Ug=0,5 W/m2K
Hodnota rámu okna HF410    Uf=0,86 W/m2K

Hodnota celého okna se

standardním zasklením

Rozměr: 1230x1480mm

   Uw=0,70 W/m2K

 

Tuto technologii se Internorm v budoucnu chystá využít pro všechna jím vyráběná dřevohliníková okna.

Přijďte se přesvědčit o kvalitách tohoto produktu do naší nové kanceláře.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s